Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Drugi rok budowy

Data dodania: 2020-07-24
wyślij wiadomość

20 lipca 2018 roku rozpoczęliśmy realizację niełatwego zadania budowy domu. Po dwóch latach tego nieco zbyt ambitnego jak na nas przedsięwzięcia jesteśmy bogatsi o bagaż doświadczeń, a biedniejsi dosłownie :) Tony piasku, stali, nerwów, hektolitry betonu, kawy, łez i niecenzuralych słów przerzuciły się w okresie dwóch ta przez naszą wiejską parcelę i chyba już czas powoli to kończyć :) Cała ta kosztowna nerwówka przerodziła się jednak w coś, z czego jesteśmy cholernie dumni. Gra nie byłaby warta świeczki, gdyby nie odważny projekt , który idealnie wpasował się w naszą brzydką wieś i sprowadził tym samym wielu gapiów, którzy wolno przejeżdżają wzdłuż naszej gruntowej dróżki :) Wykonawcy byli różni, ale na palcach jednej ręki możemy wyliczyć, kogo zatrudnili byśmy ponownie. Do przeprowadzki jeszcze kilka miesięcy, do wykończenia wszystkiego - kilka, jak nie kilkanaście lat. Do perfekcji, do której tak dążymy, nie dojdziemy długo, jedynie że ktoś podwoi, a najlepiej potroi nam budżet i przepisze mocne psychotropy. Czy było warto? 


Tego dowiemy się po przeprowadzce :)

5Komentarze
Data dodania: 2020-07-24 22:04:28
Ciekawy macie projekt. Na drugim zdjęciu jest front domu? Myślę, że zawsze jest warto realizować marzenia i dążyć ku lepszemu. Różne są drogi do osiągnięcia tego celu, przeważnie lekko nie jest. Oby wprowadzka szybko nastąpiła, a na resztę wykończeń przyjdzie czas. Powodzenia, pozdrawiamy
odpowiedz
Data dodania: 2020-07-24 22:28:27
Na drugim zdjęciu jest właśnie dom od strony ogrodu, we wnęce będzie patio :) Front jest na pierwszym zdjęciu , wejście w antracytowej wnęce, brakuje jeszcze schodów, chodnika i tak daaalej :) Również pozdrawiamy!
odpowiedz
Odpowiedź do asiagrzesiek
maud_b  
Data dodania: 2020-07-25 08:07:38
Faktycznie nietypowy projekt. Front taki betonowy. Ale jak się ogarnie teren wokół, to może być bardzo ciekawie :-) Powodzenia!
odpowiedz
Data dodania: 2020-07-25 09:36:10
Ogród to wielki projekt totalnie bez budżetu :) Na razie walczymy z podnoszeniem terenu na prawo od domu, mamy nadzieję, że jesienią uda się tam i od frontu założyć trawniki i ułożyć jakieś tanie płyty betonowe do drzwi wejściowe. Docelowo chcemy kaskadowe schody i białe mury zamiast płotu, ale to zew przyszłości :) Wam też życzymy powodzenia!
odpowiedz
Odpowiedź do maud_b
Data dodania: 2020-07-27 09:52:33
Bardzo fajny projekt, nie dziwne, że budzi zainteresowanie :) Powodzenia i cierpliwości w dalszych pracach :)
odpowiedz

Nieszczęsne połączenie

Data dodania: 2020-07-05
wyślij wiadomość

Z terminami i budżetem lesie, ale perfekcjonizm do ostatniego tchu! 

Mamy do zgryzienia twardy orzech, bo połączenie płytka - panel.

Oprócz okropnej dylatacji, którą powinniśmy tu zachować, pozostaje jeszcze uskok - wyjdzie jakieś 5mm - płytka ma 10+5 na klej, panel ma 8+1,5 na podkład na ogrzewanie podłogowe. Nie chcemy wylewać samopoziomu, bo prędzej czy później (raczej później) panele z mocno średniej półki cenowej (i mocno średniej jakosci) zastąpi deska warstwowa, a ona też ma około 15mm. 

Jakie macie listwy na takie wypadki? Metalowe, plastikowe, drewniane? Korek raczej odpada, to będzie najbardziej uzytkowany (i pewnie najbardziej brudny) kawałek podłogi, więc musi być trwały i łatwy w utrzymaniu. 

Kolejną kwestią są listwy przyokienne przy oknach tarasowych. Czy one są waszym zdaniem konieczne, czy po prostu silikon wystarczy?

Tutaj wszystko ułożone na sucho, pracy nie ubywa :)


5Komentarze
morganiec
Data dodania: 2020-07-05 22:05:10
Srebrna matowa listwa Cezar około 1cm z castoramy daje radę i dopasuje się do płytki. W kuchni mamy na takim połączeniu sikaflex kolor szary ale tam różnica mniejsza. Przy oknach mamy cwiercwalek z pcv pod kolor paneli. Tam dylatacja jest większa oraz nie jest tak rowno dociete wiec silikon by nie wystarczył. Dodam ze zrobiliśmy 80m2 paneli bez dylatacji i w czasie roku ruszają się około 1cm wiec cwiercwalek raz jest przy oknie raz od niego odstaje (ale nie widać na pierwszy rzut oka tego)
odpowiedz
Data dodania: 2020-07-06 23:15:31
W takim razie czeka nas wycieczka do Castoramy :) Chyba będziemy zmuszeni zastosować i listwy przyokienne, przynajmniej w salonie, bo w gabinecie (gdzie największe zło się czai cały dzień) opcja jakiejkolwiek listwy by nie przeszła.
odpowiedz
Odpowiedź do morganiec
ala-budownicza
Data dodania: 2020-07-06 00:39:43
Dałabym listwę maskująca w kolorze panela znajomi maja i nie zwraca uwagi, srebrny już odcina podłogę i średnio to wygląda.
odpowiedz
ala-budownicza
Data dodania: 2020-07-06 00:40:48
a najlepiej kupcie w casto oba i sobie przyłóżcie i ocenicie, który lepszy. Nie ma problemu ze zwrotem.
odpowiedz
Odpowiedź do ala-budownicza
Data dodania: 2020-12-20 14:25:31
Witam, jakie ostatecznie połączenie Państwo zastosowali i czy można prosić prosić o zdjęcie na priv ?:) mierzę się z tym samym problem ;)
odpowiedz

Poprawki - jak czasochłonnie to brzmi!

Data dodania: 2020-07-05
wyślij wiadomość

Dawno nic nie pisaliśmy, co nie oznacza, że na budowie nic się nie działo - wręcz przeciwnie - działo się ciągle, tylko - wolno.

Tempo prac ma związek głównie z tym, że na placu boju pozostał nam jeden, jedyny Pan od wykończeń, żeby tego było mało - na jego barkach spoczęły poprawki po poprzednich partaczach z poddasza. Tym oto sposobem, ostatnie 4 miesiące przeminęły na robieniu gładzi na nietkniętym ręką poprzedników parterze, czasochłonnej obróbce 10 sztuk ościeżnic ukrytych, bajońskich poprawkach na nieszczęsnym poddaszu, a dopiero teraz, na 3 tygodnie przed ostatecznym odbiorem budowy, ruszyła pierwsza i ostatnia łazienka (druga na razie pozostanie w stanie surowym, nie mamy już pieniędzy ani czasu), potem zatarcie, gruntowanie i natryskowe malowanie ścian, płytki gresowe na parterze, montaż paneli i schodów, które od miesiąca czekają w naszej osobistej stodole :)

Teraz kilka fotek z ostatnich miesięcy:

W łazience brakuje jeszcze fug, zabudowy wanny i oczywiście ogromnego lustra na całą szerokość pomieszczenia. W sufit będą wpuszczone profile LED, a ściana z drzwiami ukrytymi pozostanie bez płytek, by zachować odpowiednią dawkę minimalizmu :)


5Komentarze
Data dodania: 2020-07-05 15:08:06
w branży budowalnej jest ostatnio totalny kociokwik, wykonawcom siedzą na karku inwestorzy, którzy maja roboty opóźnione przez covid, nasz wykonawca lata z jednej budowy na drugą bo opierał się o ekipy ze wschodu, więc część nie przyjechała, cześć jest zupełnie nowa i kiepska, do tego są nowe budowy i wszyscy cisną na terminy, widmo kryzysu w budowlance powoduje że niektórzy chcą zarobić na zapas, co jest przecież niemożliwe, dekarze nie chcą przejechać na budowę 40 min od siedziby firmy bo to dla nich za daleko, jakość prac jest coraz gorsza za coraz większą kasę, my doszliśmy już do etapu, że będziemy sami wykonywać tynki, czekają nas też poprawki po dekarzu na poddaszu i montowanie złącz ciesielskich na więźbie, btw podłoga w Waszej łazience super :)
odpowiedz
Data dodania: 2020-07-05 15:29:18
Kociokwik w budowlance jest od dłuższego czasu, u nas problemy też zaczęły się na dekarzu. Potem jeszcze wielu cudaków się przewinęło, teraz kończą się pieniądze, nie rzeczy do wykonania, ale mimo wszystko za chwilę się wprowadzimy :) Poprzedni wykończeniowy skopali po całości, regipsy wyglądały jak spękana grota solna. Mówi się, że nie można mieć jednocześnie tanio, szybko i dobrze, a my teraz mówimy, że nie na polskich budowach od jakiegoś czasu nie można mieć nawet dwóch z tych rzeczy naraz :) Znaleźliśmy Pana, który swoją pracę wykonuje dobrze, nieraz nawet perfekcyjnie, więc szybko i tanio nie jest :)
odpowiedz
Data dodania: 2020-07-05 16:34:12
mnie chyba najbardziej szokuje zarozumialstwo wielu ekip, naprawdę jedne krytykują drugie ale same odwalają fuszery, których nie widzą, w ogóle sami łaskawcy, którzy za górę kasy robią głównie mocno tak sobie, może jak się rozpędzimy z tynkami to płyty na poddaszu tez zrobimy, hahaha, u nas przynajmniej był fajny elektryk od prowizorki, złoty chłopak, takie miłe pocieszenie :)
odpowiedz
Odpowiedź do zagrodowa_moderna
Data dodania: 2020-07-05 16:59:15
My byśmy się w życiu nie wzięli za karton gipsy po tym, ile błędów popełniono u nas, to jest robota dla magików :) Z suchymi tynkami też się zastanówcie, ja bym zrobił gipsowe twarde, tak żeby uniknąć gładzi. Ktoś kompetentny na pewno w Warszawie się znajdzie, my o tynkarzy wypytywalismy wszystkich - nawet Panią z kawiarenki :) Jedno jest pewne - po budowie dom trzeba okadzić jakąś szałwią, bo po takim ch******* co się tu działo, innej opcji nie ma :)
odpowiedz
Odpowiedź do maly-domek
Data dodania: 2020-07-05 17:21:42
skoro mowa o szałwii wczoraj okadziłam cały dom, zgodnie z ruchem wskazówek zegara :D , zamierzam zrobić test w kotłowni i zobaczymy, jeśli okaże się, że damy radę z sufitami, to damy radę ze ścianami, cześć najtrudniejsza to klatka schodowa, gładziami przejmować się nie będę :) nawet nie mów o Warszawie to miasto wyjątkowo demoralizuje wykonawców, rynek jest ogromny, mnóstwo ludzi z duża kasa i lewymi rękami, ta demoralizacja rozlewa się już na bliskie okolice, w d...pach się niektórym od tego dobrego poprzewracało i fochy strzelają jakby jakieś cuda robili, jak najdalej od tego miasta :D a roboty budowlane to nie żadna magia, spierdzielone jest wtedy kiedy wykonawca się nie stara, nie myśli i robi na szybko bo za progiem kolejny klient z kasą, człowiek sam dla siebie nawet jak zrobi krzywo to przynajmniej jak piszę - za darmo :)
odpowiedz
Odpowiedź do zagrodowa_moderna
zagrodowa_moderna
ranga - mojabudowa.pl stały bywalec
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 24603
Komentarzy: 229
Obserwują: 54
On-line: 9
Wpisów: 65 Galeria zdjęć: 427
Projekt INDYWIDUALNY
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Ostrów Wielkopolski okolice
ETAP BUDOWY - Brak
ARCHIWUM WPISÓW
2021 styczeń
2020 grudzień
2020 listopad
2020 lipiec
2020 kwiecień
2020 marzec
2020 luty
2020 styczeń
2019 grudzień
2019 listopad
2019 październik
2019 wrzesień
2019 sierpień
2019 lipiec
2019 czerwiec
2019 kwiecień
2019 marzec
2019 luty
2019 styczeń
2018 grudzień
2018 listopad

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik
Inne blogi dla projektu INDYWIDUALNY:
majolika.mojabudowa.pl - wpisów: 530
michal85.mojabudowa.pl - wpisów: 468
msz-n.mojabudowa.pl - wpisów: 418
arlenka.mojabudowa.pl - wpisów: 418
ekodom.mojabudowa.pl - wpisów: 405
piasek.mojabudowa.pl - wpisów: 339
albatros2.mojabudowa.pl - wpisów: 278
tysia827.mojabudowa.pl - wpisów: 263
seven.mojabudowa.pl - wpisów: 232
zremba.mojabudowa.pl - wpisów: 216
akinom666.mojabudowa.pl - wpisów: 202
lusiek.mojabudowa.pl - wpisów: 197
wilczyca32.mojabudowa.pl - wpisów: 193
czteryem.mojabudowa.pl - wpisów: 189
virgo2.mojabudowa.pl - wpisów: 188
zabki2015.mojabudowa.pl - wpisów: 187
tomasznowak29.mojabudowa.pl - wpisów: 186
krzycho63.mojabudowa.pl - wpisów: 185
dorka-roman.mojabudowa.pl - wpisów: 173
bajkowydworek.mojabudowa.pl - wpisów: 165
domwpiaskowcu.mojabudowa.pl - wpisów: 162
piekar.mojabudowa.pl - wpisów: 156
ewaiadam.mojabudowa.pl - wpisów: 146
wybudujeadasia.mojabudowa.pl - wpisów: 144
miszszel.mojabudowa.pl - wpisów: 144
dom-azyl.mojabudowa.pl - wpisów: 144
sloneczna.mojabudowa.pl - wpisów: 143
tomczdz.mojabudowa.pl - wpisów: 142
perelka2009.mojabudowa.pl - wpisów: 141
patrycjacha.mojabudowa.pl - wpisów: 139
marzenianasze.mojabudowa.pl - wpisów: 136
aaaa-meble.mojabudowa.pl - wpisów: 136
asiakrzysztof.mojabudowa.pl - wpisów: 134
pszczolka.mojabudowa.pl - wpisów: 133
pretaporter.mojabudowa.pl - wpisów: 133
zacisze.mojabudowa.pl - wpisów: 132
wersjade.mojabudowa.pl - wpisów: 131
murekzone.mojabudowa.pl - wpisów: 130
kadmax-bw.mojabudowa.pl - wpisów: 130
pogodny1ja.mojabudowa.pl - wpisów: 125
blue--bell.mojabudowa.pl - wpisów: 125
fryzjereczka.mojabudowa.pl - wpisów: 124
dominka76.mojabudowa.pl - wpisów: 124
shagga80.mojabudowa.pl - wpisów: 123
elusiatomek.mojabudowa.pl - wpisów: 123
damariko.mojabudowa.pl - wpisów: 123
szarobialy.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ligota.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ancia9.mojabudowa.pl - wpisów: 121
alaimar.mojabudowa.pl - wpisów: 120
wierzby.mojabudowa.pl - wpisów: 118
wenaplus.mojabudowa.pl - wpisów: 117
wymarzony.mojabudowa.pl - wpisów: 116
oleczka1986.mojabudowa.pl - wpisów: 116
jessicaa.mojabudowa.pl - wpisów: 116
cyprysowo.mojabudowa.pl - wpisów: 115
anetta16.mojabudowa.pl - wpisów: 114
magnollia.mojabudowa.pl - wpisów: 113
andzias77.mojabudowa.pl - wpisów: 110
beatka80.mojabudowa.pl - wpisów: 109
asiagrzesiek.mojabudowa.pl - wpisów: 106
edyta1988d.mojabudowa.pl - wpisów: 102
ustronny1.mojabudowa.pl - wpisów: 101
feriza.mojabudowa.pl - wpisów: 101
ezelazny.mojabudowa.pl - wpisów: 101
elik2014.mojabudowa.pl - wpisów: 101
monikaiszymon.mojabudowa.pl - wpisów: 100
milionwminute.mojabudowa.pl - wpisów: 100
podkampinosem.mojabudowa.pl - wpisów: 99
pisiares.mojabudowa.pl - wpisów: 99
endialdi.mojabudowa.pl - wpisów: 99
serce.mojabudowa.pl - wpisów: 98
seba1.mojabudowa.pl - wpisów: 97
homekoncept32.mojabudowa.pl - wpisów: 96
gwatemala.mojabudowa.pl - wpisów: 96
tictac.mojabudowa.pl - wpisów: 95
nowak110.mojabudowa.pl - wpisów: 95
wiolettapiotr.mojabudowa.pl - wpisów: 94
widoq.mojabudowa.pl - wpisów: 94
tarantula.mojabudowa.pl - wpisów: 94
nyveien.mojabudowa.pl - wpisów: 94
aleksander2.mojabudowa.pl - wpisów: 94
karolineczka2.mojabudowa.pl - wpisów: 93
budy--grzybek.mojabudowa.pl - wpisów: 93
mokonski.mojabudowa.pl - wpisów: 91
kingailaki.mojabudowa.pl - wpisów: 91
naszemiejsce.mojabudowa.pl - wpisów: 90
rozwiń